זוגיות מוצלחת

מה יותר חשוב בחיים מזוגיות מוצלחת? קשה לדמיין חיים שלווים, מסופקים ושלמים, ללא הכתף התומכת של בן או בת הזוג האהובים. תמיכה נפשית ומוראלית בכל מורדות ומעלות החיים היא אלמנט קריטי במסע לפסגות הסיפוק האישי והמקצועי.

אז מה הם האלמנטים המגדירים זוגיות מוצלחת?

ניתן להמשיל זוגיות מוצלחת למתכון מוצלח – אוסף של מרכיבים ממגוון מקורות, אשר במינון נכון ובשילוב מושלם, יוצרים הרמוניה בטעמים ובריחות.

חשוב להכיר ולהוקיר את מגוון הגורמים המשפיעים והפועלים ליציבות, לסיפוק, להבנה ולתיאום בין בני הזוג – המתכון המנצח לזוגיות מוצלחת ובריאה.

אז איך נוכל לעבוד ולשמר את הזוגיות שלנו, למרות כל המכשולים בדרך?

גם אם מדובר בקלישאה שחוקה, רבים יסכימו כי המפתח לזוגיות מוצלחת הוא התפשרות. לדעת להכיל את בן הזוג גם בשעת מחלוקת ואי-הסכמה, היא מאפיין מרכזי של זוגיות מוצלחת.

אין חולקים על כך שאין זוגיות מוצלחת ללא תקשורת – היכולת להעביר מסרים בצורה יעילה. ההצלחה בהבנת בן או בת זוגכם, היא הבסיס ליכולת להכיל ולהביע אמפתיה לבן או לבת הזוג. לא ייתכנו תחושות של אמון וקרבה ללא היכולת להעביר רגשות, תחושות ומחשבות. כאשר מדברים על תקשורת, לא מדברים דווקא על תקשורת מילולית – גם מחוות גופניות, חיוכים ומגע הן צורות תקשורת, אולי אפילו יעילות יותר. חיוך כנה ומבין מסוגל ליצור תחושת אינטימיות חזקה בין בני זוג. כמו שאומר הפתגם – צריך גם לדעת מתי לדבר.

ישנה מילה שחוזרת על עצמה שוב ושוב כאשר יושבים מול המטפל הזוגי – השקעה. לקיחה של בן או בת הזוג כמובן מאליו, היא מתכון ל"אסון" – תחושות של חוסר סיפוק, מרמור ודחייה, שעלולים להוביל לחוסר הערכה, לריבים ואולי אפילו (לא עלינו) לפרידה. חשוב תמיד לתת לבן הזוג הרגשה שאנו אוהבים, מכבדים, מעריכים ומוקירים אותו (ואותה) בכל יום, גם במחוות קטנות – פתק, פרח, משהו מתוק, אפילו הודעת WhatsApp במקום ובזמן הנכון יכולה לעשות את העבודה.

אז מה עושים כשדברים מתחילים להשתבש לנו?

לא בכדי נוצר הביטוי "לתחזק זוגיות" – זוגיות יציבה, מספקת ובריאה היא עבודה לכל דבר. גם כשלפעמים לא הכל נראה ורוד, יש מה לעשות. גם סדקים שנראים עמוקים ביותר בין בני הזוג, לעיתים ניתנים לאיחוי. אם האווירה בבית מתחילה להתערער, אולי כדאי לכם לשקול ביקור אצל מטפל זוגי – איש מקצוע מוסמך ואחראי, שידע לאבחן במדויק את מקור הסדק, ולהציע פתרון ריאלי ואפקטיבי, שיוביל לקירוב מחודש ביניכם, וללבלוב מחודש של עץ אהבתכם.

 

 

סגירת תפריט