איך משפרים ביטחון עצמי

התופעה הופכת נפוצה יותר ויותר – אנשים רבים מתקשים לסגל לעצמם הרגלים שמקנים ביטחון עצמי, ו"נתקעים" באותו מצב – מצב בו הם אינם מאמינים ביכולותיהם, כישוריהם, וערכם הכללי. כתוצאה מכך הם חווים תקיעות בחייהם המקצועיים והאישיים, והדבר עלול להעכיר את רמת האושר הכללי שלהם ותחושת הסיפוק שלהם מחייהם.

איך משפרים ביטחון עצמי

מצב של חוסר ביטחון עצמי איננו גזרת גורל שאדם נושא עמו לכל החיים. קיימות מגוון דרכים יצירתיות ואפקטיביות, שיכולות לסייע לחסר הביטחון לשקם את דימויו העצמי ותפקודו בחברה. לאחר שתתנסה ותתרגל את אחת השיטות הללו, יכול להיות שתבצע את המהפך – מברווזון מכוער, לברבור יפיפה ומצליחן.

מלבד הדרכים הרגילות – שיפור כושר גופני, טיפוח המראה החיצוני, רכישת השכלה, הגדלת ההכנסות, הרכבת תחומי העניין, ההשכלה הכללית והתחביבים – עליך גם להפנות מבט על עצמך, לאהוב את עצמך ולהאמין מחדש בערכך כאדם. כפי שאומר הפתגם – ההצלחה מתחילה מבפנים.

איך מתמודדים עם פרידה

פרידה מבן או בת הזוג עלולה להיות אחד הגורמים המרכזיים לאיבוד ביטחון עצמי, ותחושת אטרקטיביות למין השני. חשוב מאוד לרכוש כלים להתמודדות מוצלחת ובונה עם פרידה. גם לאחריה, ניתן לשקם את הביטחון העצמי, ללמוד את הלקח החשוב, ותמיד – ללכת בגב זקוף ובראש מורם. כפי שאומר הפתגם – יש הרבה דגים בים, אז אל תתייאש!

חשוב מאוד שלא תיתן לתחושת הערך העצמי שלך להיות תלויה בבן או בת הזוג שלך. גם היפים והמוצלחים ביותר שביננו, "זכו" לחוות פרידה מבן או מבת הזוג. לא חייבים להתייחס לפרידה כאירוע שלילי – כל שינוי בחיים הוא שיעור לחיים, והזדמנות להתחלה חדשה. התייחס לפרידה כהזדמנות להתבוננות עצמית, לצמיחה פנימית, ולנקודת מבט חדשה על החיים. מי יודע, אולי הפרידה הזו היא הדבר הכי טוב שקרה לך!

התמודדות עם בגידה

מעטים הם האירועים הכואבים והמשפילים בחיים, כמו לחוות בגידה מבן או בת הזוג. חוויה של בגידה עלולה לרסק את הביטחון העצמי. כאשר אדם חווה בגידה, עליו לנקוט בצעדים על מנת לשקם את הביטחון העצמי שלו, תחושת הערך העצמי שלו, והאמון שלו בבני אדם. אומנם קצת קשה להאמין בזה באותו רגע, אך בגידה היא לא סוף העולם. טיפול בתת מודע יכול לשפר את הרגשתכם ותחושותיכם כלפי המציאות  ולסייע לכם לבחור נכון את בן או בת הזוג הנכונים עבורכם כבר לפרק הבא.

סגירת תפריט